تصویر غربالگری ۹۶ درصد از جمعیت شهرستان قشم توسط سامانه ۴۰۳۰
رییس کمیته خدمات بهداشتی و سلامت ستاد اجرایی خدمات سفر قشم خبر داد؛

غربالگری ۹۶ درصد از جمعیت شهرستان قشم توسط سامانه ۴۰۳۰

رییس کمیته خدمات بهداشتی و سلامت ستاد اجرایی خدمات سفر قشم از غربالگری ۱۴۷ هزار و ۴۵۴ نفر معادل ۹۶ درصد از جمعیت شهرستان قشم توسط سامانه ارتباطی ۴۰۳۰ خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم، حمیدرضا بهزادی با اشاره جمعیت ۱۵۳ هزار نفری شهرستان قشم بیان داشت: همکاران ما در مراکز و پایگاه های سلامت شهرستان از طریق سامانه ارتباطی ۴۰۳۰ و شماره همراه های اختصاص یافته به این طرح، ۹۶ درصد از ساکنان جزیره را از نظر احتمال ابتلا به بیماری کووید ۱۹ غربالگری کردند و راهنمایی های لازم را به افراد ارایه دادند.
وی ادامه داد: استخراج شماره های تماس ساکنان جزیره به کمک سامانه سیب صورت گرفته و ۱۰۰ درصد روستاهای جزیره در این غربالگری شرکت داشتند. ۴ درصد باقیمانده جمعیت نیز از شهرهای درگهان و قشم به زودی در این غربالگری مشارکت داده می شوند.
بهزادی اضافه کرد: همکاران ما توانستند با اجرای این طرح چندین مورد مشکوک به بیماری کووید 19 در سطح شهرستان را شناسایی کرده و به مراکز درمانی و بیمارستان پیامبر اعظم(ص) شهر قشم برای انجام تست های تشخیصی ارجاع دهند.
به گفته رییس کمیته خدمات بهداشتی و سلامت ستاد اجرایی خدمات سفر قشم، حدود ۳ هزار شماره تماس نیز پاسخگوی تماس های  ۴۰۳۰ نبوده اند که از آن ها درخواست می شود تا برای پایش سلامت خود به مرکز جامع سلامت شهید ذاکری شهر قشم و مرکز جامع سلامت شهر درگهان مراجعه کنند.

همه حقوق نزد سازمان منطقه آزاد قشم محفوظ می باشد.